Dolar : Alış : 32.1209 / Satış : 32.1788
Euro : Alış : 34.8394 / Satış : 34.9022
HAVA DURUMU
hava durumu

igdir

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 474 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başbakan Yardımcısı Babacan: 2,5 Milyar Dolar Bağış …

07 Mart 2014 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel Haberler»Başbakan Yardımcısı Babacan: 2,5 Milyar Dolar Bağış …
Başbakan Yardımcısı Babacan: 2,5 Milyar Dolar Bağış …

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, “Türkiye bugün bağış alan değil, bağış yapan ülkeler listesine girdi. Geçen sene sadece dış ülkelere yaptığımız bağışlar 2,5 milyar dolara ulaştı. Dünyanın dört bir yanında elimizi uzatmaya çalışıyoruz” dedi.

Babacan, AK Parti Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Fatih Duruay’ın proje sunumuna katıldı. Babacan, burada yaptığı konuşmada, 30 Mart seçimlerinin hızla yaklaştığını belirterek, seçimlerin sadece yerel seçim olmadığını, önemli bir demokrasi sınavı verileceğini söyledi.

Türkiye’nin son dönemdeki başarılarının bütün dünya tarafından takdir edildiğini belirten Babacan, “Ama bunları çekemeyen, kıskananlar var. Türkiye’nin ve hükümetin başarısından rahatsız olanlar var. Kıskananları, kıskandırmaya devam ettirecek bir seçim sonucu alacağız. Türkiye’yi engellemeye ve başarısını gölgelemeye çalışanlar, partimizi, hükümetimizi ve Başbakanımızı hedef alarak bizlere engel olmak isteyenler 30 Mart günü cevabını alacaklar” diye konuştu.

Babacan, halkın olup bitenin farkında olduğuna dikkati çekerek, “kurulan tuzakların” Türkiye’yi hedef aldığını dile getirdi. Babacan, kendi güvenliği ile alakalı en hassas noktaları riske atacak ve devletin itibarıyla oynayacak şekilde komplo kuranlara en iyi cevabı halkın vereceğini ifade etti.
Başbakan Erdoğan’ın gittiği her ilde coşku ve sevgiyle karşılandığını vurgulayan Babacan, “Şimdiye kadar görülmemiş kalabalıklar var meydanlarda. Çünkü halkımız bu oyunu anladı” dedi. Babacan, demokratikleşme noktasında birçok adım attıklarını anımsatarak, söz konusu düzenlemeleri milletin egemenliğini güçlendirmek için yaptıklarını dile getirdi.
Babacan, dönemlerindeki ekonomik başarılara da değinerek, “Türkiye bugün bağış alan değil, bağış yapan ülkeler listesine girdi. Geçen sene sadece dış ülkelere yaptığımız bağışlar 2,5 milyar dolara ulaştı. Dünyanın dört bir yanında elimizi uzatmaya çalışıyoruz” ifadesini kullandı.
Ali Babacan, bu süreçte kültürel mirasa da sahip çıktıklarına işaret ederek, milliyetçiliğin lafla değil icraatla olduğunun altını çizdi.
– “Büyükşehir belediyesi iyi hizmetler veriyor”
Başbakan Yardımcısı Babacan, 11-12 sene öncesinin Ankarası ile bugünkü Ankara arasında büyük farklılıklar olduğunu ifade etti. 30 Mart yerel seçimlerinde Gölbaşı Belediyesi’ni almak istediklerini belirten Babacan, merkezi hükümet, Ankara Büyükşehir ile Gölbaşı belediyelerinin ortak çalışmalarıyla ilçeye önemli hizmetler sunmayı hedeflediklerini söyledi.
Aldatan ve aldanan olmak istemediklerini aktaran Babacan şunları kaydetti:
“Bu seçim dönemi daha öncekilerden biraz daha farklı. Maalesef bazı çevreler karalama ve kötüleme kampanyası yürütüyor. Bunlara da dikkat etmemiz gerekiyor. Sağduyuyu hiç kaybetmememiz lazım. Herkesin aklına ve vicdanına sorması lazım. Asla akıllarını vicdanlarına kiraya verenlerden olmayalım. Allah bu aklı düşünelim diye vermiş. Asla gözü kapalı bir şekilde hareket etmemek lazım.”

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika