Dolar : Alış : 6.9334 / Satış : 6.9459
Euro : Alış : 8.1676 / Satış : 8.1823
HAVA DURUMU
hava durumu

igdir31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 445 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ŞAMİLOĞLU IĞDIR ÜNİVERSİTESİ REKTÖR ADAYI

25 Haziran 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Azerbaycan Haberleri»ŞAMİLOĞLU IĞDIR ÜNİVERSİTESİ REKTÖR ADAYI
ŞAMİLOĞLU IĞDIR ÜNİVERSİTESİ REKTÖR ADAYI

Iğdır’ın yetiştirdiği ender bilim adamlarından Prof.Dr. Famil Şamiloğlu Iğdır Üniversitesi Rektör adayı olduğunu  açıkladı.

Prof. Dr. Famil Şamiloğlu Kimdir?

1963 yılında Iğdır’da doğdu.

1985 yılında Ulaştırma Bakanlığı’nda memur olarak göreve başladı. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi İş Yönetimi ve Ticaret Eğitimi Bölümünde lisans eğitimine başladı.

1987 yılında çalıştığı kurumda işletme şefi olarak terfi etti.

1989 yılında lisans eğitimini iyi bir derece ile tamamladı.

1990 yılında Gazi Üniversitesi’nde İş Yönetimi ve Ticaret Eğitimi Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Aynı yıl Türkiye Gübre Sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne geçerek, Satın Alma ve Personel Daire Başkanlıklarında uzman

olarak görev yaptı.

1992 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bir sonraki yıl PTT Genel

Müdürlüğü’nde APK uzmanı olarak göreve başladı.

1994 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Muhasebe – Finansman Bilim Dalında doktora eğitimine, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi’nde de Kamu Yönetimi Uzmanlığı alanında ikinci yüksek lisans eğitimine başladı.

1995 yılında PTT Genel Müdürlüğü’nde APK Başuzmanlığına terfi ettirildi.

1997 yılında Marmara Üniversitesindeki doktora eğitimini ve Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi’ndeki ikinci yüksek lisansını tamamladı. Aynı yıl Niğde Üniversitesi Aksaray İİBF İşletme Bölümü Muhasebe – Finansman Anabilim Dalına Yrd. Doç. Dr. olarak atandı.

Aralık 1997 – Ekim 2000 tarihleri arasında Aksaray İİBF’nin Dekan Vekilliği görevini yürüttü.

2001 – 2005 yılları arasında Aksaray İİBF’nin Dekan Yardımcılığı ile İktisat Bölüm Başkanlığı görevini sürdürdü.

2005 yılında Doçent unvanını aldı. Aynı yıl Şereflikoçhisar Berat

Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’ne atandı ve bu görevi yaklaşık 5.5 yıl sürdürdü.

 

1997 – 2014 yılları arasında Aksaray İİBF’nin İşletme Bölüm Başkanlığını yürüten Famil Şamiloğlu, aynı zamanda 3 yıl da Kamu Yönetimi Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü.

Yaklaşık 10 yıl Senato üyeliği, 18 yıl Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu üyeliklerini sürdüren Şamiloğlu, 3 yıl Üniversite Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmüştür.

Üniversite Eğitim Komisyonu Üyeliği, Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliği, Eğitim Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Ortaköy Meslek Yüksek Okulu ile Şereflikoçhisar Meslek Yüksek Okulu Yönetim Kurulu Üyelikleri görevlerinde bulunan Famil Şamiloğlu, 2000 – 2007 yılları arasında Aksaray İl İnsan Hakları Üniversite Temsilciliği görevini yürüttü.

2009 – 2011yılları arasında  Üniversitenin Farabi Değişim Programı Koordinatörlüğünü yürüten Famil Şamiloğlu, 2010 yılında Aksaray İİBF İşletme Bölümü Muhasebe -Finansman Anabilim Dalında Profesörlüğe atandı.

2012 yılında ABD’deki Georgia State Üniversitesi’nde araştırmacı olarak çalışan Famil Şamiloğlu 2014 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümüne Prof. Dr. olarak atandı ve Bölüm Başkanlığı görevinin yanı sıra Fakülte Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Famil Şamiloğlu Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Etik Kurulu üyesidir.

Finans alanında 50’ye yakın makalesi yayınlanmış olan Famil

Şamiloğlu’nun, 15’e yakın ulusal ve uluslararası kongrelerde

sunulmuş bildirisi ve yayınlanmış 5 kitabı bulunmaktadır.

2002 yılında yazmış olduğu ve bu alanda Türkiye’de ilk kitap olma özelliği taşıyan “Entelektüel Sermaye” kitabı en çok satan kitaplar listesine girdi. Alanında çok sayıda yüksek lisans ve doktora tezine danışmanlık yapmış olan Famil Şamiloğlu,

2009 yılında Muhasebe- Finansman Öğretim Üyeleri Derneği’nin çıkarmış olduğu MUFAD dergisinde 10 yılda en çok makalesi yayınlanan 4 akademisyenden birisi olması nedeniyle plaketle ödüllendirildi.

Famil Şamiloğlu ulusal bir gazete olan İşletmelerde Ekonomi Gazetesi’nde işletme ve ekonomi konusunda, “belcikahaber.be” isimli yurtdışı bir haber sitesinde dış politika ve güncel gelişmeler konusunda yazılar yazdı.

İyi derecede İngilizce bilen Famil Şamiloğlu, evli ve iki çocuk babasıdır

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika