Dolar : Alış : 32.5000 / Satış : 32.5586
Euro : Alış : 34.6207 / Satış : 34.6830
HAVA DURUMU
hava durumu

igdir

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 474 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İSTAD GENEL BAŞKANI SEFER KARAKOYUNLU MHP’DEN ADAY ADAYI

01 Mayıs 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Azerbaycan Haberleri»İSTAD GENEL BAŞKANI SEFER KARAKOYUNLU MHP’DEN ADAY ADAYI
İSTAD GENEL BAŞKANI SEFER KARAKOYUNLU MHP’DEN ADAY ADAYI

             İSTAD Genel Başkanı Sefer Karakoyunlu, MHP’den aday adayı oldu. Iğdır’da olduğu kadar İstanbul’da da geniş bir oy potansiyeli olan Sefer Karakoyunlu’nun aday adayı olması seçmenler arasında olumlu karşılandı.
             Sefer Karakoyunlu  25.Dönem Iğdır Milletvekili adayı olarak İsa Yaşar Tezel ile beraber seçime girmiş  ve 7 Haziran 2015 seçimlerini çok az bir oy farkı ile  kaybetmişlerdi. M.H.P aday adayı Sefer Karakoyunlu, ”Ülkemin bekası ve halkımın aydın geleceği için Iğdır’dan aday adayı oldum. Fırsat verildiği takdirde Milliyetçi Hareket Partisini ve Iğdır’ın güzide insanlarını hak etiği yere taşıyacağıma eminim” dedi.
SEFER KARAKOYUNLU KİMDİR?
27. Dönem Milletvekili A.Adayı Sefer Karakoyunlu 1969’da Iğdır Karakoyunlu’da doğdu. İlkokul ve Ortaokul öğrenimini Karakoyunlu’da, Lise öğrenimini Iğdır’da bitirmiştir. 1999 yılında Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümü mezunudur. Halen Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi 4 üncü sınıf öğrencisidir.
1989-1990 yıllarında Askerliğini GATA H.Paşa Askeri Hastanesinde tamamladı. 1990-1998 yıllarında Altıyol Eğitim kurumlarında yöneticilik yaptı. 1999 yılında Bahariye Sürücü Kursu ve Mesleki Eğitim Kurumlarını kurdu. Türkiye’de Sürücülük alanında birçok yeniliğe öncülük yaparak sürücülerin bilinçlendirilmesi ile ilgili birçok çalışma yaptı. İlk kez simülatörlü eğitimi başlatarak sürücülükte adeta Ülkemize çağ atlattı. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Mesleki Eğitim Kursları açarak istihdam alanında hayata geçirdiği projelerle binlerce insana iş imkânı sağladı. Yapmış olduğu Başarılı çalışmalarla birçok basın kuruluşunun ana haber bülteninde yer aldı.
Türkiye Azerbaycan Derneği Kurucu Başkanı Sefer Karakoyunlu, Karakoyunlu Türkleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı, Iğdırlılar Derneği Genel Başkan Yardımcılığı ve birçok yurt içi ve yurt dışı sivil toplum kuruluşlarında görevler üstlendi. Azerbaycan ve Türkiye arasında gönül köprüsü kurarak iki kardeş ülke arasında var olan dostluk, kardeşlik ve dayanışma bağlarını güçlendirerek bu kardeşliğin en üst seviyelere taşınmasına vesile oldu.
Türk Dünyası adına birçok çalışma yaparak Türk Dünyasının ortak problemi olan asılsız soykırım iddiaları ve Karabağ Hocalı soykırımı ile ilgili birçok seminer, panel ve konferanslar düzenleyerek soykırım yalanlarını tüm dünya kamuoyunun dikkatine sunarak toplum üzerinde tarih bilinci oluşturdu.
Iğdır ve bölgenin tanıtılması için birçok sivil toplum kuruluşunda görevler alarak yöneticilik yaptı. Özellikle Iğdır’ın tanıtılması ve folklor yarışmaları için İstanbul’a gelen heyetlere her zaman yardımcı oldu.
Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümlerini düzenledi. Iğdır’da birlik ve dayanışmanın sağlanması için “Gurbetten Sılaya Kültür Sanat ve Müzik Şöleni” düzenledi. Iğdır’ın tanıtılması için Fotoğraf sergisi açarak Iğdır’ın güzelliklerine dikkat çekti. Iğdır’la ilgili meselelere duyarsız kalmayarak basın açıklamalarında bulundu. Dünya Azerbaycanlılar Kongresi, Avrupa Azerbaycanlılar Kongresi ve Türk Konseyi üyesi olup Türk Dünyası ile ilgili birçok çalışmaya aktif olarak katılmaktadır. Iğdır’a 16 Km uzaklıkta bulunan Metzamor Nükler santralinin tehlikeleri hakkında halkı bilinçlendirme adına konferanslar düzenledi.
2012 yılında Almanya’nın başkenti Berlin’de yapılan Avrupa Azerbaycanlılar Kongresinde Türkiye temsilcisi ve Başkan yardımcılığına seçildi. Türkiye – Azerbaycan ve Türk Dünyasının birlik ve dayanışması adına yapılan tüm çalışmalara aktif olarak katılmaktadır.
İş hayatının yanı sıra fikri hayatının sorumluluğu gereği birçok kurum ve kuruluşta Türk Dünyasının geleceği ve soykırım meseleleri ile ilgili paneller ve sempozyumlar düzenleyerek tarih bilincinin oluşmasına katkı sağlamıştır. Aynı zamanda Türk Dünyası ve soykırım meseleleri ile ilgili birçok televizyon programına katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kadıköy İlçe Başkanlığında iki dönem Türk Dünyasından Sorumlu Başkan yardımcılığı yaptı. 25. Dönem Iğdır Milletvekili adayı oldu.

Birçok ticari ve sivil toplum kuruluşunun üyeliği yanı sıra İstanbul Ticaret odasının daimi üyesi olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika