Dolar : Alış : 8.0567 / Satış : 8.0712
Euro : Alış : 9.6470 / Satış : 9.6644
HAVA DURUMU
hava durumu

igdir22°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 467 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

11.Yüzyıldan 21.Yüzyıla Haçlı Seferleri

05 Kasım 2015 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Kültür Sanat»11.Yüzyıldan 21.Yüzyıla Haçlı Seferleri
11.Yüzyıldan 21.Yüzyıla Haçlı Seferleri

11.YÜZYILDAN 21.YÜZYILA HAÇLI SEFERLERİ – NURAY TÜRK GÜNAY

Sömürgeci Haçlı zihniyet, teknolojileri ile egemen oldukları dünyaya, tarih boyunca etnik kimlik dayatması, halklara özgürlük, ileri demokrasi v.b. masallarla, önceden hazırlanmış, acımasız, planlı programlarla saldırmış, cinayet, tecavüz, soygun,yağma ile gittikleri toprakları, halkları kana boyamış, boyamaktalar.

Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de ölümünün ardından T.C.Devleti’ni yok etmek üzere yeni bir saldırı düzenlenmiştir. 1949 Yılında Türkiye ile ABD arasında imzalanan bir anlaşma ile kurulan Fulbright Eğitim Komisyonu’nun çalışmaları ile dünyanın sayılı eğitim sistemleri içinde yer alan Türk Eğitim Sisteminin çökertilmesi başlatılmış, Atatürk döneminde hazırlanan ders kitapları kaldırılmıştır. 1952 Yılında kurulan “İlim Yayma Cemiyeti” gibi cemiyetlerle Yeşil Kuşak, Ilımlı İslam projelerinin alt yapı çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Amaç Türk kimliğinin yerine din aidiyetli kimlik yerleştirmek, böylece sığ, yobaz, sorgulamayan, düşünmeyen, üretmeyen, tüm beklentilerini ahiret hayatına bağlayan itaatkar bir toplum yaratmaktır. İlkel sosyal yapılar emperyalizmin sömürüsünü kolaylaştırır. Bu nedenle karanlığa giden iktidarlar desteklenir.

Ekonomide özelleştirmeyi teşvik eden uluslar arası kuruluşların yaptırımları ile devlet gücünü yok ederek ülke kaynaklarını ele geçirip ülkeleri bağımlı hale getirme uygulamalarında da ne yazık ki ülkemizde büyük mesafeler kaydetmişlerdir. Ekonomik bütün kaynaklar yabancıların eline geçmiştir. Toprak satışı hızla devam etmektedir.

Sovyetler Birliği’nin yıkılışıyla sömürgen batı bütün dünyada ekonomik, politik ve askeri gücünü kullanarak mutlak üstünlüğünü yerleştirme çalışmalarını hızlandırmıştır.

Araştırmaları, yazıları ve söylemleri ile halkı uyandırabilecek tüm aydınlar, siyasetçiler katledilmiş, faili meçhul cinayetlere kurban gitmişlerdir. Cinayetlere kurban edilemeyen aydınlar, yazarlar, gazeteciler suçlarının ne olduğunu bilmeden yıllardır hapishanelerde çile çekmiş, bir kısmı ölüme yenilmiştir.

Türk Milleti’ne özgü aile, inançlar, adet, alışkanlık, ortak gelecek arzuları, dil gibi tüm değerlerimizle oynanmakta, başta Türk Silahlı kuvvetlerimiz olmak üzere tüm kurumlarımıza karşı asimetrik savaş uygulanmaktadır. Bu savaşta Haçlı sömürgecilere, hainlere; Türk Milleti’ne yaşattıklarını unutup, Haçlı zihniyetin eteklerine yapışarak onların elleri, ayakları, gözleri, vicdanları olup yeni bir Türk soykırımına öncülük eden cibilliyetsizler hizmet ediyor. Hainliklerini, etnik ırkçı oluşlarını dinsel kimliklerinin arkasına saklayarak ele geçirdikleri medya, basın , yayın organları aracılığıyla sahte görüntü ve haber, sözcük bombardımanına tuttukları Türk Milleti’nin nasıl bir yok oluşa sürüklendiğinin farkına varmasını engelliyorlar. Cemaatlere dayanan totaliter bir mantık içine giren Türkiye’de ileri demokrasi ve çoğunluk yasası denerek Türk Milleti zorbalıkla köleleştirilirken, azınlık, ırkçı ,etnik kimliklerin güdümüne sokuluyor. Son yıllarda “Dinler Arası Diyalog” denerek 15 Ağustos 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından alınan Trabzon’da yine 15 Ağustos’ta 3 bin Ortodoks Hıristiyanın katıldığı Fener Rum Patriği Bartholomoes’un yönettiği ayin düzenlendi. Yine Alparslan’ın oğlu Melikşah tarafından 1064 yılında feth edilen Van’da 19 Eylül 2010’da Türkiye Ermenileri Patrikliği ayin düzenledi. Son yıllarda ülkemizde açılan kilise sayısı on altıyı buldu. Yoksa işgal günlerinde miyiz?!

Milli Eğitim Bakanlığının kadro yok söylemi ile binlerce mezun, öğretmen adaylarımız beklerken, 40 bin yabancı öğretmen alınacağını açıklamıştır. Demek ki bugün örtülü devam eden işgal tamamlanacak, sıra çocuklarımıza öğretilecek İngilizce ninnilere gelecektir.

Yapılan her seçim göstermelik bir seçimdir, emperyalizmin ve işbirlikçilerinin halkın önüne koyacağı sandıktan, onların istediği sonuçların çıkması kaçınılmazdır.

Ülkemizde olanın bitenin farkındaki vatanseverlerin zihinleri, kalpleri alev alev. Caddelere, binalara, mavi göğe, çığlıkları vapur düdüklerine karışan martılara bakıyorum.Toprağı avuçluyorum,vatan kokuyor…Özgür insanlar olarak katettiğimiz yolun, benimsediğimiz inançlarımızın, kendimize özgü yaşamımızın hiç bir önemi yokmuş gibi Cumhuriyet yolundan vazgeçmeyeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’yi modernleştirmesine imkan veren husus samimi bir milliyetçi hareketin doğmuş olmasıydı.

Kuşatılmış diyarlarda, yıllar içinde unutturulan Türk Milliyetçiliği yeni uyanışımızı başarıya götürecektir. Ulusumuza, dinimize ve kutsal amacımıza olan inancımızla, geleceğimizi yok ederek Türk Milleti’ni köle etmek isteyenleri daha önce yaptığımız gibi geldikleri yere gönderecek miyiz?

NURAY TÜRK GÜNAY

Ulusun, korkma! nasıl böyle bir imanı boğar,
Medeniyet! dediğin tek dişi kalmış canavar?”

Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika