Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

igdir29°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 467 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Suriyeliler bu ilimizde gizlice ev kiralıyor

01 Ekim 2015 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Suriyeliler bu ilimizde gizlice ev kiralıyor
Suriyeliler bu ilimizde gizlice ev kiralıyor

Edirne’de bekleyen mültecilerin geçen hafta başka şehirlere nakledilmesinin ardından kentte gizlice kalanlar ev kiralamaya başladı.

Avrupa’ya karadan gitme hayaliyle çeşitli illerden yürüyerek Edirne’ye gelen ve 8 gün Sarayiçi Er Meydanı’nda bekleyişlerini sürdüren yaklaşık 2 bin 500 Suriyeli sığınmacının büyük bölümü geçen hafta İstanbul başta olmak üzere istedikleri illere nakledilmişti.

EDİRNE’DE GİZLİCE EV KİRALIYORLAR

Her şeye rağmen gizlice Edirne’de kalmayı seçen sığınmacılarla, kente gelmeyi sürdüren sığınmacıların Edirne’de toplu olarak ev kiralamaya başladıkları ortaya çıktı.


KONUTLARDA ARAMA BAŞLATILDI

Sığınmacıların sınır illerinde kalmalarının İçişleri Bakanlığı’nca yasaklanmasının ardından denetimlerini artıran Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, özellikle orta ölçekli otellerde konakladıklarını tespit ettikleri Suriyeli sığınmacıları otobüslerle kamp merkezlerinin bulunduğu kentlere gönderip, konutlarda da arama başlattı.

BİR EVDE ÇOK SAYIDA MÜLTECİ KALIYOR

Kaleiçi semtindeki bir evde çok sayıda sığınmacının kaldığı bilgisini alan ekipler söz konusu eve gitti. İki odalı bodrum dairesinde 2 aylık bebekten 10 yaşına kadar değişik yaş gruplarında çocukların da olduğu 24 Suriyeli sığınmacının kaldığı görüldü. Evden eşyaları ile birlikte çıkarılarak polis araçlarına bindirilen sığınmacılar otobüsle İstanbul’a gönderildi.

AYLIĞI 400 TL OLAN EVLER SURİYELİLERE 2 BİN TL

Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerinin son bir hafta içinde benzeri evlerde kalan yaklaşık 700 sığınmacıyı İstanbul’a gönderdiği öğrenildi. Kentte aylığı 400-600 TL olan evlerin, Suriyelilere 2-3 bin TL’ye kiraya verildiği belirtildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika