Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

igdir29°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 467 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İSTAD BAŞKANINDAN “TUZLUCA” İÇİN SUÇ DUYURUSU

06 Ekim 2015 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»İSTAD BAŞKANINDAN “TUZLUCA” İÇİN SUÇ DUYURUSU
İSTAD BAŞKANINDAN “TUZLUCA” İÇİN SUÇ DUYURUSU

İSTAD başkanı Sefer Karakoyunlu Iğdır Valiliği’ne dilekçe vererek Tuzluca’nın girişine  Ermenice tabelayı asanlar hakkında suç duyurusunda bulundu.  Sefer Karakoyunlu, Tuzluca ve Iğdır yöresinde Ermenilerin yaptıkları katliamların unutulmadığını, bu yörede yaşayanların bir akrabasının mutlaka Ermeniler tarafından öldürüldüğünü hatırlatarak: “Bu yapılanlar şehitlerimize saygısızlıktır,” dedi.

İşte Iğdır Valiliği’ne verilen dilekçe:

T.C
IĞDIR VALİLİĞİNE
Sayın Iğdır Valim Davut Haner ;
Sayın valim malumunuz üzere geçtiğimiz günlerde Iğdır İli Tuzluca ilçesi şehir merkezi giriş kısmına Ermenice “Tuzluca’ya hoş geldiniz” ibaresi ile yazılan yazı halkımız tarafından iyi karşılanmamıştır. Tarih boyunca Türklere karşı yapılmış olan soykırımlar unutulmuş, yakın zaman da kardeş ülke Azerbaycan’ın Karabağ bölgesi işgal edilerek on binlerce soydaşımız katledilmiş, Karabağ’ın Hocalı kasabasında bir gecede 613 soydaşımız soykırım’a maruz kalmış, bir buçuk milyon Azerbaycan Türk’ü tecrit ve sürgüne maruz kalmış, Azerbaycan topraklarının % 20 i işgal edilmiştir. Sözde, çağdaş
insan haklarına saygılı dünya kamuoyu ve Avrupa’nın gözü önünde işlenen bu soykırım ve cinayeti karşısında insan hakları savunucularının ve Avrupalıların gözü kör, kulağı sağır ve vicdanı yok olmuştur. Bu Soykırım ve haksızlık karşısında Türkiye Cumhuriyeti ve Türk halkı sessiz kalmayarak Ermenistan sınırlarını kapatmış ve bu durum düzelmeyene kadar da sınırların açılmaması kararını almıştır.
Bu duyarlılığın devamı adına Tuzluca ilçemizde yapılan eylem yanlış olup Türkiye ve kardeş Azerbaycan halkı tarafından üzüntü ile karşılanmıştır.
Bu durumun düzeltilmesini ve sorumlular hakkında yasal işlem yapılmasını kamuoyu adına arz ve talep ederim.

Sefer Karakoyunlu

İSTAD Başkanı

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika