Dolar : Alış : 6.8514 / Satış : 6.8638
Euro : Alış : 7.7309 / Satış : 7.7448
HAVA DURUMU
hava durumu

igdir31°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 443 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇEVRE EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI

12 Ocak 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»ÇEVRE EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI
ÇEVRE EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ “ÇEVRE EĞİTİM MERKEZİ”NİN AÇILIŞINI YAPTI

 Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan “Çevre Eğitim Merkezi”  Iğdır valisi Davut HANER tarafından açıldı. Açılışa kurum amirleri, okul müdürleri ve anasınıfı öğrencileri katıldı. Anasınıfı öğrencileri “Kahraman Çevreci Andı” okuyarak, çevreyi koruyacaklarına ve kirletenleri uyaracaklarına dair söz verdiler.  Iğdır DSCN6397Valisi Sayın Davut HANER öğrencilere, çevreyi kirletenleri uyararak, korumakla görevli “Kahraman Çevreci” belgesi verdi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sayın Hamdi Görkem GENÇTÜRK yaptığı konuşmada,

“Küçük yaşlarda öğrenilen bilgilerin, kazanılan alışkanlıkların ve görülen davranışların yaşam şekli halini aldığı ve ömür boyu uygulandığı düşüncesinden hareketle, çocuklarda çevre bilinci oluşturulması hedefiyle, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzce çevre eğitimi çalışmalarımız sürekli devam etmektedir.

 

Çevre eğitimlerinin belli bir eğitim merkezinde verilmesinin, çocukların uygulamalar yapmasının ve görsel öğrenmenin daha faydalı olacağı anlayışıyla, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz bünyesinde “Çevre Eğitim Merkezi” oluşturulmuştur. İlimizde anasınıfı ve 1. sınıfta eğitim gören öğrencilerin Çevre Eğitim Merkezine gelerek, eğlenceli uygulamalarla bilgi ve bilinç edinmeleri sağlanacak olup, Kahraman Çevreci Belgesi verilerek zihinlerinde yer edinmesi sağlanacaktır. Öğrencilerimiz 25’er kişilik gruplar halinde Merkezime geleceklerdir ve yılda 1000 kadar öğrenciye eğitim vermeyi hedeflemekteyiz.

 

Bu faydalı projenin düşüncesinde, kurulması ve eğitime hazır hale getirilmesinde, açılışındaki katkılarda  emeği geçen herkese ve siz değerli misafirlerimize teşekkür ederim ” dedi.

Tören ikramlarla son buldu

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika