Dolar : Alış : 5.7403 / Satış : 5.7507
Euro : Alış : 6.3175 / Satış : 6.3289
HAVA DURUMU
hava durumu

igdir8°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 417 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AZERBAYCAN’IN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ KUTLU OLSUN

18 Ekim 2015 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»AZERBAYCAN’IN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ KUTLU OLSUN
AZERBAYCAN’IN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ KUTLU OLSUN

AZERBAYCAN’IN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ KUTLU OLSUN
Azerbaycan Cumhuriyeti aslında 28 Mayıs 1918′de Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti olarak kurulmuş ve şark’ın ilk Türk Cumhuriyetidir.
Ancak 1920′de Ruslar tarafından tekrar işgal edilmiş, bu durum 20 Ocak 1990 tarihine kadar devam etmiştir 20 Ocak 1990 da bağımsızlık için meydanlarda buluşan halkın üzerine SSCB tankları sürülmüş 137 vatandaşımız hunharca katledilmiştir. Bu vahşet karşısında Azerbaycan Türkleri daha da güçlenmiş milli birlik ve dayanışma en üst seviyelere taşınmış 18 Ekim 1991 de Bağımsızlığını ilan etmiştir. Bu bağımsızlık bölge halklarına örnek teşkil etmiş ve diğer halklarda bir bir bağımsızlıklarını ilan etmiş ve SSCB dağılmıştır.
Azerbaycan’ın bağımsızlığını kabul eden ilk ülke Türkiye Cumhuriyetidir.

Türkiye ile Azerbaycan’ın kardeşliği ve dayanışması asırlara dayanmaktadır. Bu kardeşlik bu gün olduğu gibi gelecekte de en üst seviyede devam edecektir. İstanbul Türkiye Azerbaycan Derneği olarak Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Bağımsızlığının ve Kuruluşunun 24. yılını sevinçle ve gururla kutluyoruz. Azerbaycan, Kafkasya’nın ve bölgenin parlayan yıldızıdır, gün geçtikçe Azerbaycan’ın güven ve istikrar içerisinde gelişmesi hayranlıkla ve takdirle karşılanmaktadır. Azerbaycan’ın bağımsızlık günü kutlu olsun.

Yaşasın Türkiye Azerbaycan Kardeşiliği.
İSTAD Yönetim Kurulu Adına
Sefer Karakoyunlu- Başkan

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika