Dolar : Alış : 7.1593 / Satış : 7.1722
Euro : Alış : 8.4860 / Satış : 8.5012
HAVA DURUMU
hava durumu

igdir32°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 445 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İSTAD ATA’NIN HUZURUNDA

25 Aralık 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Azerbaycan Haberleri»İSTAD ATA’NIN HUZURUNDA
İSTAD ATA’NIN HUZURUNDA

              İSTAD yönetim kurulu ve  üyeleri,   Dünya Azerbaycanlıları Hemreylik (Dayanışma) Günü dolayısı ile ANITKABİR’e  bir ziyaret gerçekleştirdi.

            İSTAD üyeleri, Ataşehir Belediyesi’nin kendilerine sağladığı bir otobüsle  23 Kasım Cuma akşamı saat  23:45’te yola çıktılar. Otobüste katılımcılara bilgi aktaran İSTAD basın danışmanı Metin Yıldırım, Ankara’nın tarihi, Anıtkabir’in yapılma süreci ve Anıtkabir’deki  rölfey ve kabartmaların anlamlarını açıkladı.

            Sabah saat 11:00’de yapılan bir törenle İSTAD Genel Başkanı Sefer Karakoyunlu  Anatırkabir’deki Atatürk Mozolesi’ne  çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Toplu fotoğraf çekiminden sonra Misak-ı Milli kulesine gidilerek anıt özel defterine bir yazı yazan Karakoyunlu:

“ Aziz büyük Atatürk,

Dünya Azerbaycanlıları Hemreylik (Dayanışma) günü dolayısı ile manevi huzurundayız.

İki devlet bir millet şiarı ile faliyet gösteren derneğimiz, sizin göstermiş olduğunuz yolda ‘Azerbaycan’ın sevinci sevincimiz, kederi de kederimizdir’ düsturuyla çalışmalarına devam etmektedir.

Yaşasın Türkiye Azerbaycan kardeşliği ve dayanışması.

Manevi huzurunuzda hürmetle saygı ile eğiliyoruz.

Saygılarımla,”  dedi.

        Anıtkabir’deki törene  Iğdır İl emniyet eski Müdürü Yüksel Babal, Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Ramil GURBANOV, Azerbaycan Kültür Evi başkan yardımcısı İsa Yaşar Tezel ve yönetim kurulu üyeleri le Ankara’da yaşayan çok sayıda Iğdır da katıldı.

         Anıtkabir’deki törenden sonra Etnografya Müzesi ve hemen sonra Taceddin Dergahı’na gidilerek buradaki Mehmet Akif Ersoy’un evi gezildi. 

         Daha sonra tüm grup üyeleri Cebeci Asri Mezarlığı’nda bulunan Mehmet Emin Resulzade’nin anıt mezarına  giderek saygı duruşunda bulundular. Ardından 1. meclisi gezen grup üyeleri  Ankara’da panaromik bir tur yaparak İstanbul’a doğru hareket ettiler. 

           Grup üyelerine teşekkür eden İSTAD genel başkanı Sefer Karakoyunlu bu tür gezi ve faaliyetlerin devam edeceğini bildirdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika