Dolar : Alış : 18.4509 / Satış : 18.4842
Euro : Alış : 17.7719 / Satış : 17.8040
HAVA DURUMU
hava durumu

igdir

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 470 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

IĞDIR’IN STRATEJİK ÖNEMİ ARTIYOR

10 Ocak 2021 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Azerbaycan Haberleri»IĞDIR’IN STRATEJİK ÖNEMİ ARTIYOR
IĞDIR’IN STRATEJİK ÖNEMİ ARTIYOR

15.12.2020 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında düzenlenen törende Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Azerbaycan Enerji Bakanı Perviz Şahbazov arasında “Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nde Doğal Gaz Tedarikine İlişkin Mutabakat Zaptı” imzalandı.

Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yaptığı  açıklamada, kentte enerji ve tabii kaynaklar alanındaki faaliyetler konusunda, ilgili birimlerden talepler, projeler ve yatırımlarla alakalı geniş bir değerlendirme imkanı bulduklarını söyledi.

Kentin yaklaşık 3 yıldır doğal gaz kullandığını anımsatan Dönmez, “İnşallah yeni dönemde beldelerimize, belediyelerimize de doğal gazı ulaştırmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Birkaç ay içerisinde ihalesini tamamlayacağız”

Azerbaycan ile Türkiye arasında yapılan doğal gaz anlaşmasına da değinen Bakan Dönmez: “Geçtiğimiz yılın sonu itibarıyla Azerbaycan ve Türkiye Cumhuriyeti Enerji Bakanları arasında Nahçıvan’a doğalgaz hattı çekilmesiyle ilgili bir anlaşma yapmıştık. Bu vesileyle projeyi yerinde değerlendirme imkanı bulduk.  Bu proje, Iğdır’ın stratejik önemini artıracak önemli projelerden birisidir,” dedi. 

İnşallah önümüzdeki birkaç ay içerisinde ihalesini tamamlayacağız ve boru hattının imalatının inşaatına süratle başlayacağız. İnşaat yapım süresini 12 ay olarak planladık. Bu, serhat kentimiz 

YOUTUBE LİNKİ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika